nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 794 v téme Šport zo dňa 16:21:26 05.03.2008 Nevhodný príspevok?
Vodné pólo: Slováci pohoreli a do Pekingu nejdú.

05.03.2008 10:27 - ORADEA
V záverečnom zápase 3. dňa svetovej OH-kvalifikácie vodných pólistov v Oradei podľahli v A-skupine hráči Slovenska tímu Ruska vysoko 3:12 a definitívne stratili šancu na postup.
ImageSpolu s Kazachstanom zostali Slováci jediní z 12 krajín, ktorí ešte nezískali ani bod. Napriek tomu, že Slovensko už päť rokov nedokázalo zdolať ruskú reprezentáciu, začiatkom septembra v Bratislave na európskej kvalifikácii podľahlo iba tesne 8:9.

Nádeje na lichotivý výsledok však zhasli už po prvej štvrtine a Slovensko utrpelo jednu z najvyšších prehier vo vzájomných zápasoch. Iba raz - 5. apríla 2002 v Kranji dalo Rusku menej gólov a tiež si zapísalo debakel 2:12.

"Ťažko povedať, či to bola z našej strany nervozita alebo až prílišná motivácia, ale v prvej štvrtine Rusom strelecky vyšlo takmer všetko. Získali náskok i sebavedomie a v celom stretnutí mali už potom hru vo svojej réžii. Niečo sa ešte prípadne mohlo zmeniť za stavu 2:5, kedy nepremenil Zaťovič pokutový hod, a o víťazovi zápasu bolo definitívne rozhodnuté," povedal pre TASR generálny sekretár VZPŠ Peter Horňák.